Jak kupić buty dziecku i nie zwariować

Zakupy z dzieckiem? Na samą myśl o tym odechciewa Ci się czegokolwiek? Wizyty w centrach handlowych, czy też lokalnych sklepach z Państwa pociechami przyprawiają wielu rodziców o mocny ból głowy. Najpierw trzeba zachęcić dziecko, żeby w ogóle chciało wyjść z domu, co niestety w dobie internetu, telewizji, czyli po prostu XXI wieku jest bardzo trudnym zadaniem, a jak już się nam to uda to niestety zaczyna się nasza droga przez męki.

Po pierwsze musimy dojechać do interesującego nas sklepu, a zazwyczaj większe centra handlowe są oddalone o kilka lub kilkadziesiąt kilometrów od naszej ostoi spokoju, jaką jest dom. Po drugie jak już dojedziemy do naszego celu musimy zachęcić nasze dziecko do tego, żeby udało się z nami do sklepu i pooglądało oraz co najgorsze zaczęło przymierzać różne buty. W drodze do takiego sklepu czyha wiele różnych pokus, jak kawiarnie z lodami, czy też fast food. Nie pozwalając dziecku na taką przyjemność, niestety jesteśmy narażeni na to, że będzie marudziło już do końca naszych zakupów w owej galerii handlowej. Gdy jednak uda nam się już dostać do wybranego sklepu zaczynamy rozglądać się za celem naszych zakupów, niezadowolone dziecko zmierza za nami obrażone na cały świat, że nie zjadło tego swojego wymarzonego, pięknego loda. Nic innego w tym czasie się nie liczy, uwierzcie. To właśnie ten lód, a nie jakieś tam buty są najważniejsze w tym momencie. Po znalezieniu ciekawego modelu buta dla naszego malucha rozpoczyna się szukanie odpowiedniego rozmiaru, po czym okazuje się, że go nie ma, a więc biegniemy do kasy z pytaniem czy może w magazynie jest dany rozmiar.

jakie_buty_wybrac.jpg
 

Okazuje się, że nie ma. Trzeba znów zacząć poszukiwania kolejnej interesującej pary butów. Wreszcie znaleźliśmy, podchodzimy do naszego potomka, musimy go namówić na to, żeby jednak przymierzył daną parę butów, a w jego głowie wciąż są lody i frytki. Udaje nam się to, okazuje się, że buty nie pasują dla malucha. Trzeba znaleźć inny rozmiar, np. mniejszy.

Niestety okazuje się, że go nie ma, a więc musimy rozpocząć nasze poszukiwania od nowa. Jest to błędne koło, bo wielokrotnie musimy wyjść ze sklepu bez zakupów, ponieważ nie znajdujemy idealnego modelu butów, gdyż dziecko bo koślawi nogi i odpowiednie będą tylko buty profilaktyczne dla dzieci. Nasza pociecha jest rozzłoszczona, zmęczona i bez humoru. Wybór w sklepach stacjonarnych też nie zawsze jest tak duży, jak na stronach internetowych. W dzisiejszych czasach bardzo dobrą, alternatywną metodą na zakupy są właśnie zakupy internetowe. Znajduje się tu miliard stron, na których jest szeroki wybór interesujących nas butów, czy też ciuchów. Po co tracić czas na chodzenie po galeriach handlowych oraz denerwowanie naszego malucha czynnością, której szczerze nienawidzi? Lepiej usiąść dosłownie na pół godziny przed ekranem naszego komputera, w zaciszu domowym i znaleźć interesujące nas modele butów, sprawdzić długość wkładki i zamówić. Bardzo prosto i szybko. Przede wszystkim bez wychodzenia z domu. W internecie można także znaleźć wiele sklepów internetowych, dzięki czemu nasze zakupy będą tańsze, a co za tym idzie nasz portfel nie odczuje takiej różnicy. Dobre jest także to, że bezproblemowo można zwracać rzeczy i wymieniać je, jeśli coś nie będzie pasowało. Szczerze polecam zakupy w internecie, ponieważ zaoszczędzimy na tym dużo czasu i nerwów, a po co go marnować skoro życie jest tak krótkie? Cieszmy się i kupujmy buty oraz inne rzeczy przez internet.