Czy warto wybrać schody jednozabiegowe?

Do wyboru mamy przeróżne rodzaje schodów, które mają swoje przeznaczenie. Tam gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na pewno schody jednobiegowe czy jak są również nazywane jednozabiegowymi na pewno będą się nadawały.

Bardzo dobrze wygadają, jeśli będą ustawione wzdłuż ściany, bo wtedy nie zajmują zbyt wiele miejsca, a w stu procentach spełniają swoją funkcje. W wielu pomieszczeniach przestrzeni nie ma za dużo i im więcej miejsca uda się zaoszczędzić tym lepiej dla nas, bo całość będzie prezentowała się lepiej. Takie schody to również funkcjonalności, ponieważ pod nimi można zrobić sobie zabudowę i wtedy wykorzystamy wolne miejsce. Warto zastanowić się nad takimi schodami, bo na pewno do naszego mniejszego pomieszczenia pasują.

Jakie schody jednozabiegowe wybrać?

Wiele osób, które interesują się schodami jednozabiegowymi wybiera schody dywanowe. Są estetyczne, ale również nie zajmują dużo miejsca. Można wybrać drewno krajowe albo egzotyczne, z którego takie schody będą wykonane. Ten rodzaj schodów nie jest łatwy do zrobienia, ponieważ nie posiada typowych belek policzkowych. Te belki są potrzebne do stabilizacji schodów, ale tutaj ich nie ma, co oznacza, że trzeba będzie wykonać je z bardzo dużą precyzją i musi się tym zająć ktoś, kto się na tym naprawdę bardzo dobrze zna.  

 
schody-1__3_.jpg
 
Same super materiały nie wystarczają do zrobienia takich schodów tylko wiedza i doświadczenie. Wtedy możemy w bezpieczny sposób korzystać z takich schodów i to przez długie lata. Warto zdobywać informacje o schodach jednobiegowych, bo wtedy będziemy wiedzieć, na który model postawić i co zamówić w specjalnej firmie, która się tym zajmuje. Sami takich schodów nie zrobimy. Informacje o schodach znajdziemy na schody jednozabiegowe - prudlik. Ten rodzaj schodów jest bardzo często spotykany w domach i na klatkach schodowych. Jeśli pasuje również do naszego wnętrza to trzeba będzie wezwać firmę i oni wszystkim się już zajmą. Wezmą wymiary i wykonają schody tak żeby idealnie nam pasowały do wnętrza.